Wet werken naar vermogen (WWNV)
Het bestuursakkoord met betrekking tot de Wet Werken naar Vermogen is een feit. De kaders zijn helder. Er zal veel gaan veranderen voor de gemeenten en SW-bedrijven. Per 1 januari 2013 zal de wet worden ingevoerd.
De WWNV wordt een brede voorziening, voor alle mensen die nu onder verschillende regelingen vallen, zoals de Wsw, Wajong, WWB en WIJ. De nieuwe WWNV zal de uitkeringsvoorwaarden zoveel mogelijk gelijk gaan trekken.
Gemeenten zullen gaan beschikken over een ontschot re-integratiebudget, echter wel met een forse bezuiniging ten opzichte van de huidige budgetten. Gemeenten zullen moeten nadenken over de wijze waarop zij invulling willen gaan geven aan de wet.
De Sw-bedrijven zullen een plan moeten maken: hoe de bedrijfsvoering in de sector efficiënter te laten verlopen. Dit transitieplan moet voor 1 januari 2012 zijn ingediend, om aanspraak te kunnen maken op de herstructureringsfaciliteit. Vanaf 1 juli 2012 zal de herstructurering moeten starten. Transitieplannen zullen moeten beschrijven hoe het Sw-bedrijf maatregelen neemt voor kostenreductie enerzijds, en transformeert van productie- naar mensontwikkelbedrijf anderzijds.
Lees hier de volledige tekst van het bestuursakkoord.
Onze nieuwsbrief van mei 2011 staat in het teken van deze ontwikkelingen, klik hier om naar onze nieuwsbrieven te gaan.
IROKO heeft in de zomer van 2010 haar symposium gewijd aan de nieuwe ontwikkelingen. Om de nieuwsbrief te lezen, die is gemaakt naar aanleiding van dit symposium, klik hier.
Hoe verder?
U zult als gemeente moeten nadenken over de uitwerking van de WWNV. U zult als Sw-bedrijf moeten nadenken over het op te stellen transitieplan.
Wat kan deze ontwikkeling voor u betekenen? Lees de volgende stukken ter inspiratie.
- De nieuwe route naar de arbeidsmarkt
- Nieuwe kijk op samenhang
- Hoe interessant is loondispensatie voor gemeenten?
- Het nieuwe verdienmodel WSW
Producten en diensten
IROKO kan u op verschillende manieren helpen meedenken in het ontwikkelen van een visie op de nieuwe wetgeving. IROKO kan u ondersteunen in het maken van een analyse (scan) van uw organisatie, en zo te bepalen hoe het transitieplan op te stellen.
Kijk hier voor meer producten en diensten.
Opdrachten
Voor voorbeelden van door IROKO uitgevoerde opdrachten in relatie tot de nieuwe wetgeving, klik hier.

